Lyžařský kurz v Hodoníně u Kunštátu

V letošním roce uspořádala naše škola  pro děti týdenní lyžařský kurz pro žáky 2. – 5. ročníku v skiareálu Hodonín u Kunštátu.

První den byli žáci rozděleni do družstev podle jejich úrovně. Každé družstvo vedl zkušený instruktor a děti byly ve skupinkách 3 – 5 žáků. Měli jsme skoro polovinu dětí, kteří stáli  poprvé na lyžích. Začátečníci zkoušeli své první krůčky na koberci a potom jezdili na laně. Někteří z nich postupně přecházeli  s instruktory na velký vlek. Ti pokročilejší jezdili od samého začátku na vleku a zdokonalovali se každou jízdu. Využívali k tomu různé pomůcky, hráli hry a užili si spoustu legrace. Postupně každý den instruktoři předávali šikovné žáky z řad začátečníků k dalším družstvům jezdit na velký svah. Děti dělaly každým dnem neuvěřitelné pokroky a ve čtvrtek již všichni sjeli celou sjezdovku. Poslední den v pátek  pro ně instruktoři nachystali závod.  Úplně všichni úspěšně projeli slalom  a obdrželi diplom.

Lyžařský kurz se všem zúčastněným velice líbil a mnozí využili své nově nabyté dovednosti na lyžovačce s rodiči o jarních prázdninách.

Mgr. Jana Francová – vedoucí lyžařského kurzu

Některé ohlasy rodičů:

Dobrý den paní učitelko, chtěli bychom Vám velice poděkovat za pravidelné informace o tom, jak si děti na svahu vedly a také za spousty fotek a videí. Hlavní dík Vám však patří za to, že lyžařský kurz byl vůbec uspořádaný!
Naše Emička o lyžování nikdy moc neprojevovala zájem, a tak jsme ji do něj nenutili. Avšak hned od prvního dne na lyžích u ní zavládlo neskutečné nadšení, a to ji po celý týden neopustilo. Bylo by skvělé, kdyby díky Vám na škole vznikla nová tradice v podobě každoročního lyžařského kurzu 🙂

Dobrý den, chtěli jsme Vám moc poděkovat za zorganizování lyžařského kurzu, Davídek byl naprosto nadšený.

Dobrý večer, pane řediteli a paní Francová, naše dcera Anička se každý den vracela nadšená a moc spokojená. Tím Vám chci také velmi poděkovat za zorganizování této skvělé akce.

Hello Mrs Francova 🙂
Thank you for all the lovely photos and videos! Best Wishes, Simon Buxton. (tatínek od Lidušky)