Etické dílny 20.10. – 1.,2. a 3. ročník

Dnes nás přijela do školy navštívit zase po čase paní Hájková se svým kamarádem Edou. Děti měly program „Jak se chránit v nebezpečných situacích“ a „Jak se stát dobrým kamarádem“. Prvňáčci a druháci se dozvěděli, jak se naučit rozpoznávat nebezpečné situace, odlišit důvěryhodnou osobu od potencionálního agresora a také, jak si přivolat pomoc. Třeťáci se…

Číst →

Divadelní představení v MŠ

Dnes 17. 10. 2023 naší školku navštívilo soukromé divadlo Zdeňka Ševčíka s představením, jehož název nesl „Malá medvědí pohádka.“ Příběh byl provázen písničkami a legračními scénkami, které měly u dětí velký úspěch. Již se těšíme na další setkání.

Číst →

Dům přírody Moravského krasu

Ve středu 11. 10. žáci 1. až 3. ročníku navštívili Dům přírody, kde pro ně byl připraven program „Čím žije podzim“. Děti se dozvěděly informace o změnách v přírodě, o způsobu přezimování různých živočichů, jejich potravě, naplnily budky pro veverky a ze šišek si vyrobily krmítko pro ptáčky.

Číst →

Návštěva Domu přírody v Moravském krasu

Ve středu 11. října jsme s dětmi navštívili Dům přírody v Moravském krasu. Čekal na nás bohatý program s průvodcem o geologické historii krasu, ale také o jeho současné přírodě. Byla nám k dispozici dvě patra expozice plná zajímavých a interaktivních prvků. Na závěr nás čekala otázková hra a 3D kino o vzniku krasu. Výlet…

Číst →

Cestopisné promítání „Dravá Amazonie“

Dne 2.10. jsme s žáky ZŠ navštívili v blanenském kině cestopisné promítání manželů Kateřiny a Miloše Motani s názvem „Dravá Amazonie“. Pásmo navazuje na již v minulých letech promítaní s názvem „Nezkrocená Brazílie“ Více než hodinové promítání bylo zpestřeno závěrečnou soutěží pro žáky s možností získat suvenýr a výstavkou přivezených artefaktů.

Číst →