Poděkování paní Ivaně Čechové

Paní Ivana Čechová působí na Základní škole v Olomučanech již třicet roků. Za toto období se nesmazatelně zapsala do historie Základní školy v Olomučanech. Díky jejímu talentu a skvělým výtvarným schopnostem, které po celou dobu svého působení ve škole velmi ochotně předávala mnoha generacím žáků, velmi zviditelnila a zpropagovala školu a obec Olomučany. Děti ze školy v Olomučanech díky ní získaly mnoho cen v různých sportovních, výtvarných a kulturních soutěžích.

Velkým vrcholem činnosti paní Čechové byla celorepubliková soutěž „ Srdce s láskou darované“. Společně s žáky školní družiny bylo vytvořeno „ Srdce pro postiženou Elišku“. Toto dílo dostalo cenu poroty, ve které seděly významné osobnosti kulturní scény v České republiky. Odměnou dětem byla návštěva v Parlamentu České republiky, kde byly naše děti oceněny. Setkaly se například s předsedou Parlamentu České republiky panem Hamáčkem. Pro děti to byl velký životní zážitek a pro školu v Olomučanech nejvýznamnější ocenění v její historii. Výsledky této soutěže byly prezentovány například v pořadech České televize a ve všech internetových a tištěných médiích v České republice. V letošním roce bylo opět vytvořeno „ Srdce s příběhem  pro  Kamila  Vašíčka“ . Kamil velmi statečně bojuje se svým osudem a reprezentoval Českou republiku na paralympijských hrách v Riu. V letošním ročníku se škola umístila na skvělém čtvrtém místě.

Dalším velkým počinem paní Čechové je charitativní činnost, do které  aktivně zapojuje žáky školy. V současnosti  například  sběr víček pro postiženého Šimonka. Touto činností  buduje  u dětí dnes již velmi vzácnou vlastnost, myslet i na lidi, kteří  neměli  v životě tolik štěstí.

Školní akademie vyvrcholila poděkováním paní Ivaně Čechové. Zástupci obce jí předali pamětní list za dlouhodobou činnost a diváci v sále ji odměnili dlouhotrvajícím potleskem.