Výlet – Kunštát a okolí – 1.,2.,3. ročník

31.5. jsme jeli na školní výlet do Kunštátu. Na začátku výletu jsme se podívali do jeskyně Rudka. Viděli jsme v ní mnoho rytířů, boty prvního českého prezidenta a šli jsme do smyslové zahrady, kde byly mušle, do kterých jsme volali a slyšeli se na druhé půlce zahrady.

– Anička V.-

V jeskyni jsou sochy z pískovce, které vytesal Václav Rolínek. Celá jeskyně se kopala ručně, pracovalo na ní hodně lidí. Jeskyně byla hotová za 2 roky. V jeskyni byly sochy rytířů, koní, tří legionářů a ke konci prohlídky i Sněhurka a trpaslíci.

– Janička B.-

Nasvačili jsme se, koupili jsme si nějaké suvenýry a jeli jsme na zámek. Před prohlídkou jsme dostali pracovní listy. Kam jsme měli psát odpovědi na určené otázky.

– Petr V.-

V zámku byl chlad. Viděli jsme zde mučicí nástroje, kostnici a taky způsoby, jak se lidé bránili proti černému moru. Poznali jsme, jak se dřív jedlo a pilo. A jak rytíři za dávných dob bojovali.

– Lenka Š.-

Také jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, jaká byla nejhorší nemoc, co si na sebe lidé oblékali a z čeho je vyrobena královská koruna.

– Monča Š.-

Potom jsme si zahráli v zahradě několik her a vyrazily na náměstí. Kdo měl peníze, koupil si zmrzlinu popř. zákusek. A nakonec si pro nás přijel autobus. Výlet byl moc a moc dobrý!

– Jolča S.-